Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Nošení dětí v létě
23.06.2017

Nošení dětí v létě

Nošení dětí v létě

Léto nám začíná  –  plánujeme dovolené a horko přichází.

Velmi častou otázkou je: Jak mám nosit v horku? Není příliš teplo na nošení? Je to bezpečné, nosit v horku na dovolené? Odpověď je ano, můžete nosit i když je horko, ale má to svá pravidla.

 

Nejlepší pomůckou je zdravý rozum a mateřský cit

Sledujte své pocity i pocity dítěte. Pokud vidíte známky nespokojenosti dítěte, udělejte malou přestávku. Zda kratší nebo delší, to záleží na individuálním posouzení. Neexistuje pravidlo, jak dlouho nosit v 28, 30 či 35°C. Posuďte sami, jak vaše děťátko dané horko zvládá. Vždy dodržujte pitný režim, dávejte napít svému děťátku při každé příležitosti. Vyhněte se přímému slunci. Vyhledávejte stín. Oblékejte své děťátko do světlých barev a oblečení volte tenké. Chraňte tu malinkou hlavičku před úžehem.

Světlé barvy a jedna vrstva.

Světlé barvy šátku nebo nosítka budou přitahovat méně slunce něž materiály tmavé a budou tedy chladnější. Volte také zodpovědně úvaz šátku. Jednovrstvé úvazy jsou více vzdušné, než úvazy vícevrstvé úvazy. Zkuste kangaroo nebo cross carry nebo hammock v jedné vrstvě.

 

 

Jaký vliv má gramáž a materiál

Silné materiály budou více zahřívat vaše děťátko. Vždy je lepší volit na léto slabší a vzdušnější materiály. Také je důležitá i technika tkaní. Například jsou vhodné od LennyLambu techniky Herringbone a LittleLove, které jsou podstatně více vzdušné než ostatní vzory.

 

Příměsi na léto

Některé příměsi vám pomohou dané horko lépe přečkat. Je to například Len, Bambus nebo Hedvábí. Dělají látku podstatně chladnější a vzdušnější. Skvělým termoregulátorem je také VLNA, opravdu, má skvělé termoregulační vlastnosti. V zimě hřeje a v létě izoluje a tím chladí. Vůbec se nebojte použít na léto tenké nebo středně tenké šátky s příměsí vlny. Kombinace od Lennylambu kdy kombinují vlnu merino, hedvábí a kašmír s bavlnou jsou skvělým příkladem látky se skvělou termoregulací.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz