Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Výběr šátku, úvazy
  3. Péčé o šátky

Základní pokyny – péče o šátky

Pellicano, Little Frog, LennyLamb, Hoppediz, NatiBaby, Yaro, Kokadi, Diva Milano.

Šátky jsou určené k nošení dětí, vždy dbejte na jejich bezpečnost

 

1)     Předeprání – před prvním použitím, je nutné šátek vždy vyprat, aby se dokončil výrobní proces a došlo k finálnímu zatažení vláken

 

2)     Teplota praní – vždy se snažte prát na nižší teploty, ale nikdy nepřekračujte 40°C, pokud není na šátku uvedeno jinak. POZOR – šátky s příměsí VLNY, KAŠMÍRU a HEDVÁBÍ se nesmí prát v pračce. Pokyny uvedeny níže.

 

3)     Použití pracího prostředku je možné, ale v malém množství a ideálně v tekuté formě. V případě tvrdé vody, je vhodné použít i změkčovač vody, aby šátek byl vláčný. V případě použití sypkého, hůře rozpustného prášku, může dojít k jeho zanesení do vláken.

 

4)     Odstřeďování – šátky odstřeďujte na nízké otáčky. POZOR – šátky s příměsí vlny, kašmíru nebo hedvábí se NESMÍ odstřeďovat

 

5)     Žehlení je doporučeno, šátek získá měkkost a poddajnost. Vždy ale zkontrolujte pokyny výrobce, zvláště u šátků s příměsí.

 

6)     Sušička na prádlo není doporučena, mohlo by dojít ke sražení materiálu apod.!!!

 

Příměsové šátky:

Bavlna – praní max. 40°C, nevyžaduje žádnou zvláštní péči, i když není nutné ho žehlit, tak tím získá měkkost a je hygienicky neutralizován. Teplota žehlení cca 110-150°C

 

Konopí – Konopné šátky jsou zprvu trochu tužší, ale používáním postupně změknou, tzv. se zanosí. Po každém vyprání je vhodné šátek vždy vyžehlit s napařovací funkcí. Program bavlna. Po každém použití můžete šátek uhladit rukou a neskládat ho vždy stejně, aby se netvořili sklady. V případě, že byste šátek odložili a nepoužívali, čas od času ho přeložte a složte jinak. Tyto šátky nikdy neperte v sypkém prášku, který by mohl způsobit polámání vláken.

 

Len – Lněné šátky jsou stejně jako konopné šátky na začátku tužší, ale postupně změknou. Je také vhodné je vyžehlit po vyprání vč. napaření. Program bavlna. Po každém použití můžete šátek uhladit rukou a neskládat ho vždy stejně, aby se netvořili sklady. V případě, že byste šátek odložili a nepoužívali, čas od času ho přeložte a složte jinak. Tyto šátky nikdy neperte v sypkém prášku, který by mohl způsobit polámání vláken.

 

Vlna – vlněné šátky se perou max. na 30°C v ruce. Nikdy nestřídejte teploty – studená vs. teplá, mohlo by to šátek poškodit. Nikdy je neždímejte ani nepoužívejte sušičku prádla. Šátek nechte odkapat, případně z něho odsajte vodu vhodným savým materiálem a nechte rozložený usušit. Není třeba ho žehlit. V případě, že ho chcete vyžehlit, zvolte odpovídající stupeň – vlna.

 

Hedvábí – vždy perte do 30°C a nikdy nepoužívejte prášky s bělidly nebo jinými doplňky jako jsou rozjasňovače apod. Nikdy nesušte v sušičce. Nevystavujte na přímé slunce. Není potřeba ho žehlit. V případě, že ho chcete vyžehlit, zvolte odpovídající stupeň – hedvábí

 

Bambus/Bambusová viskóza – tyto šátky perte do teploty 30°C, v případě žehlení využijte rozsah 110 – 150°C. Bambusová viskóza se nesmí dlouho namáčet. Proces praní nastavte vždy na max. délku 40-50 minut.

 

 

Děkujeme vám

Veronika Venzarová

www.satkyanositka.cz

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz